Mali Suçlarla Mücadele Ağı (ID ve Bildirim)

$150.00

Detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır. 👇

Şirket Bilgileri

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, Mali Suçlarla Mücadele Ağı’nın uygulamaya aldığı yasa gereğince;

Bir şirkette intifa hakkı olan bireyler (yani şirket ortakları ve tek sahibi durumunda olanlar) durumlarını Mali Suçlarla Mücadele Ağı’na bildirmek zorunda olacaklardır.

Bu uygulama, kara para aklama, terörün finansmanı, yolsuzluk, vergi kaçakçılığı ve diğer yasa dışı faaliyetlerin önlenmesi ve bunlarla mücadele edilmesine yardımcı olurken, Amerika Birleşik Devletleri’nde iş yapan kuruluşların üzerindeki yükü de en aza indirmeyi amaçlıyor.

Bu yasa 1 Ocak 2024’ten itibaren geçerlidir. Yasaya göre:

  • 1 Ocak 2024’ten önce kurulan şirketlerin ilk bildirimlerini 1 Ocak 2025’e kadar yapması zorunludur.
  • 1 Ocak 2024’ten sonra kurulan şirketlerin ilk bildirimlerini, şirketlerinin kurulması akabindeki 90 gün içinde yapması zorunludur.

İhmali halinde ağır yaptırımlarının olacağını lütfen göz ardı etmeyiniz. Söz konusu yaptırım/ceza ise şöyle: Verilen süreler içinde yapılmayan bildirimler geç kalınan HER GÜN için GÜNLÜK 500 $ cezai işlem uygulanacaktır. Bu bakımdan ihmal edilmemesi gereken bir husustur.

ÖNEMLİ! Bu uygulama gereği, bildirimin yapılması için ne yazık ki pasaport zorunludur! Ulusal Sürücü Belgesi ya da T.C. Kimlik Kartı ile bu işlem yapılamamaktadır. Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz yasal süreler göz önüne alarak pasaport sahibi olmayan şirket sahiplerinin başvuru yaparak pasaportlarını en kısa zamanda edinmeleri gerekmektedir.

Şirket.Net olarak, söz konusu bildirimlerin gelişi güzel ya da kirli internet ortamında bulunan yanlış yönlendirmeler ile yapılmaması gerektiği kanısındayız. Bu noktada her Amerika şirketinin sahip olduğu Registered Agent (Yetkili Temsilciler) aracılığıyla yapılmasının en doğru ve sorumluluğunuzu en aza indiren uygulama olacağı kanaatindeyiz. Neticede şirketlerimizin yasal temsilcisi konumundalar.

Registered Agent bu noktada öncelikle şirket sahipleri için gerekli olan Mali Suçlarla Mücadele Ağı ID’si tahsisini sağlamaktadırlar. Akabinde de şirketinize ilişkin bildirimleri en doğru şekilde yapmaktadırlar.

Bu işlem için Registered Agent tarafına ödenmesi gereken ücret 150 $ şeklindedir.


İŞLEM ADIMLARI:

  1. Bu sayfadaki gerekli bilgileri doldurunuz.
  2. Sepete ekleyerek, ödemenizi tamamlayınız.
  3. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra gerekli evrakları info@sirket.net adresine e-mail olarak gönderiniz.

GEREKLİ EVRAKLAR:

  • Geçerli pasaportunuzun kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın çok net bir fotoğrafını ya da taranmış hali (JPEG ya da PDF formatı kabul edilir. Kimlik ve Ehliyet kabul edilmemektedir.)
  • E-Devlet’ten güncel tarihli ikametgah (İkametgah alırken, Kuruma İbraz seçip, Kurum Adı’na tire “-“ koyabilirsiniz. Buradan alabilirsiniz: https://turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulama)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Mali Suçlarla Mücadele Ağı (ID ve Bildirim)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top